Historie novinek

Vynucování minimální mzdy řidičů ve Francii a Německu může narušit jednotný trh, myslí

24.10.2016

Česko i Polsko na unijním summitu připomněly problém vymáhání minimální mzdy řidičů v Německu a Francii. Zákon nařizuje platit pracovníkům na území těchto dvou západoevropských zemí místní minimální mzdu. Bohuslav Sobotka se ve věci obrátil na předsedu Evropské komise Jeana-Clauda Junckera. V Německu přestaly úřady řidiče pokutovat, ve Francii pravidlo platí nadále.

Český premiér Bohuslav Sobotka požádal Evropskou komisi, aby urychleně určila, zda překážky, které Německo a Francie kladou autodopravcům z jiných zemí, nenarušují unijní vnitřní trh. Sobotka to v pátek řekl novinářům po konci summitu EU v Bruselu, v jehož závěru s žádostí oslovil předsedu komise Jeana-Clauda Junckera.

Věc kromě Česka na summitu připomnělo také Polsko, uvedl Sobotka s tím, že páteční postup je součástí českého tlaku na rychlé vyřešení problému. "Je to společné stanovisko několika zemí EU, které to vnímají jako něco, co by mohlo do budoucna narušit fungování jednotného trhu," řekl Sobotka s tím, že Juncker jeho vyjádření slyšel.

Evropská komise už v září zahájila řízení s Francií i Německem kvůli dopadům jejich národních legislativ o minimální mzdě na oblast mezinárodní dopravy.

V Německu přestaly úřady řidiče pokutovat, Francie svá pravidla uplatňuje dál.

Zdroj: ihned.cz
Datum: 24.10.2016 
 

 


Centrum přeprav - poptávkový systémCentrum přeprav
Specializovaný poptávkový systém

www.centrum-preprav.cz