Historie novinek

Uzavírka mostu v Berouně nemá trvat déle než půl roku

19.09.2016

Dopravní uzavírka kvůli plánované opravě mostu do čtvrti Zavadilka v Berouně by neměla trvat déle než půl roku. Město usiluje o to, aby tato krajská investice byla provedena souběžně s plánovanou rekonstrukcí železniční tratě. Místní mají z uzavírky obavy, řidiči budou muset úsek objíždět přes Bítov a Králův Dvůr.

Uzavírka měla podle původních informací trvat zhruba rok, později se začalo mluvit o devíti měsících. Nakonec by podle Kůse měla být ještě kratší. „Původně byl ten harmonogram na devět měsíců, ale přehodnotili to a nemělo by to trvat déle než šest měsíců," uvedl starosta. Možnost, že by na mostě byl v době oprav zachován částečný provoz, je podle zástupců radnice nepravděpodobná. „Podle odborníků, kteří za to odpovídají, by to šlo, ale za cenu neúměrných nákladů," uvedl starosta Ivan Kůs.
Na akci již bylo vypsáno výběrové řízení, smlouva na dodavatele ale zatím nebyla podepsána a dosud není známo, kdy rekonstrukce začne. Oprava mostu přes železniční trať je dlouhodobě plánována, životnost stavby se má díky ní prodloužit přibližně o 50 let.
Zdroj: ČTK
Datum : 19.09.2016 
 

 


Centrum přeprav - poptávkový systémCentrum přeprav
Specializovaný poptávkový systém

www.centrum-preprav.cz