Poptávkový systém Centrum přeprav - Novinky

Vynucování minimální mzdy řidičů ve Francii a Německu může narušit jednotný trh, myslí

24.10.2016

Česko i Polsko na unijním summitu připomněly problém vymáhání minimální mzdy řidičů v Německu a Francii. Zákon nařizuje platit pracovníkům na území těchto dvou západoevropských zemí místní minimální mzdu. Bohuslav Sobotka se ve věci obrátil na předsedu Evropské komise Jeana-Clauda Junckera. V Německu přestaly úřady řidiče pokutovat, ve Francii pravidlo platí nadále.

Občanský zákoník rozšířil obsah definice zasílatelství

12.10.2016

Občanský zákoník přinesl do české legislativy některé zásadní změny. Mimo jiné zavedl i několik úprav v přepravních vztazích. U zasílatelství například rozšířil jeho definici, v níž mimo obstarání přepravy nově vymezuje i provádění úkonů s přepravou souvisejících, tedy přepravních služeb.

Páteřní dálniční síť v Česku má být hotová kolem roku 2030

07.10.2016

Ministerstvo dopravy letos počítá s dokončením dálnice D8, v roce 2021 se má napojit D3 na rakouskou S10 a za další čtyři roky by mělo být dokončeno spojení do Polska přes Hradec Králové. Celá hlavní síť by měla být podle resortu hotová přibližně za 14 let.

V Jičíně začala oprava silnice do Valdic, řidiči musejí objížďkou

27.09.2016

V Jičíně začala oprava silnice v Revoluční ulici směrem na Valdice a Semily. Potrvá do začátku listopadu. Řidiči osobních aut se do Valdic dostanou objížďkou přes město, nákladní doprava musí přes okolní obce. Stavba začala opravou kruhového objezdu u nemocnice, který je důležitou křižovatkou v severovýchodní části města.

Uzavírka mostu v Berouně nemá trvat déle než půl roku

19.09.2016

Dopravní uzavírka kvůli plánované opravě mostu do čtvrti Zavadilka v Berouně by neměla trvat déle než půl roku. Město usiluje o to, aby tato krajská investice byla provedena souběžně s plánovanou rekonstrukcí železniční tratě. Místní mají z uzavírky obavy, řidiči budou muset úsek objíždět přes Bítov a Králův Dvůr.

Stavba obchvatu Českých Budějovic začne pravděpodobně do konce příštího roku

15.09.2016

Stavba obchvatu Českých Budějovic patrně začne do konce roku 2017. Podle aktuálního rozhodnutí se projekt dostal do tzv. prioritních staveb ministerstva dopravy a nemusí mít nový posudek vlivu na životní prostředí EIA, který by stavbu oddálil o několik let. Původně se hovořilo o roku 2019.

Spolek pro výstavbu dálnic D35 a D43 zabezpečí plynulejší realizaci

13.09.2016

Pátý ročník Dopravní konference se uskutečnil v Kongresovém centru Atrium Pardubice. Akce měla velmi zajímavé obsazení přednášejících z řad odborné veřejnosti. V jednotlivých blocích vystoupili například zástupci ministerstva dopravy, Správy železniční dopravní cesty nebo Ředitelství silnic a dálnic. Diskutovalo se nejen o připravovaných legislativních novelách tzv. dopravních zákonů, ale především o vzniku Spolku pro výstavbu dálnic D35 a D43.

Stavba východního obchvatu Olomouce by měla začít v roce 2019

05.09.2016

Výstavba takzvané východní tangenty se plánuje za tři roky. Obchvat by měl z města odvést hustou automobilovou dopravu od Přerova na Šternberk a zpět. Obyvatelé okrajových částí města za rychlé zahájení stavby podepsali také petici.

Kvůli opravě mostu v Polsku přibylo na Frýdlantsku kamionů

26.08.2016

Kvůli opravě mostu nedaleko polské Bogatynie jezdí v posledních měsících po silnici I/13 na Frýdlantsku kamionů, které využívají hraniční přechod v Habarticích. Práce na mostě by měly skončit v listopadu, starostové se ale obávají, že kamiony budou jejich obcemi jezdit dál. Zvýšený provoz přináší už teď problémy, velkou komplikací ale může být zejména v zimě. Situaci v regionu ještě zkomplikovala oprava silnice v Mníšku, kde se u semaforů tvoří kolony.

Ministr Ťok vyjednal pět miliard navíc na výstavbu nových kilometrů dálnic

22.08.2016

Rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury bude posílen o celkem 5 miliard korun určených na výstavbu v příštím roce. Na tom se minulý týden dohodl ministr dopravy Dan Ťok s ministrem financí Andrejem Babišem. Díky tomu bude možné příští rok zahájit více než desítku dálničních staveb a další projekty na silnici a železnici.


<< 1 2 3 4 >>

 
 

 


Centrum přeprav - poptávkový systémCentrum přeprav
Specializovaný poptávkový systém

www.centrum-preprav.cz