Historie novinek

V Jičíně začala oprava silnice do Valdic, řidiči musejí objížďkou

27.09.2016

V Jičíně začala oprava silnice v Revoluční ulici směrem na Valdice a Semily. Potrvá do začátku listopadu. Řidiči osobních aut se do Valdic dostanou objížďkou přes město, nákladní doprava musí přes okolní obce. Stavba začala opravou kruhového objezdu u nemocnice, který je důležitou křižovatkou v severovýchodní části města.

Ve směru od Valdic do Jičína řidiči jezdí přes lokalitu kasárna po provizorní komunikaci, kterou dalo nákladem čtvrt milionu korun postavit město. Objížďka vede kolem nemocnice, kde by měli být řidiči obzvlášť opatrní, a dále přes Pražské Předměstí. Do Valdic se osobní auta dostanou po polovině opravované silnice. Nákladní auta musejí objížďkou přes Dřevěnice a Studeňany.
V roce 2017 budou následovat další etapy opravy silnice přes Valdice - Železnici až na hranici hradeckého kraje. Celková délka opravy je 5,8 kilometru. Dělá ji firma ALPINE Bau CZ, která tendr na stavbu vyhrála s cenou 55,5 milionu korun bez DPH. Investorem je hradecký kraj. Jde o jednu z největších současných investic kraje do silnic.
Zdroj: ČTK
Datum: 27.09.2016 
 

 


Centrum přeprav - poptávkový systémCentrum přeprav
Specializovaný poptávkový systém

www.centrum-preprav.cz