Dopravní firmy

Moderní dopravci využívají všechny dostupné nástroje k tomu, aby získali náskok před konkurencí.

Jedním z takových  nástrojů je i centrum-přeprav.

Centrum přeprav, informací a pomoci dopravcům - to jsou základní pilíře tohoto portálu.

Velká poptávka a absence specializovaného poptávkového systému pro firmy, které hledají dopravce na dlouhodobou spolupráci, nás vedla k vytvoření tohoto projektu.

Jako první jsme se začali specializovat na vyhledávání dlouhodobých přeprav. Denně pro dopravce vyhledáváme nove firmy, které vypisují výběrová řízení na zajištění přeprav zboží. Těmto firmám dále zajišťujeme  poradenský servis při vyhledáváni dopravců. Snažíme se zadavatelům výběrových řízení poradit a přesvědčit je, že jedinou výhodou při výběrovém řízení není  nejnižší cena, ale především spolehlivost firmy, vlastní vozový park a další kritéria, které firmě zajistí přepravu včas, profesionálně a zodpovědně.

Dopravcům nabízíme nejen výběrová řízení/tendry. V naší nabídce naleznete i jednorázové poptávky. Našim cílem není konkurence největších dopravních databank, o kterých jistě ví každý své. Poptávky jsme na našem portálu zřídili na žádost našich klientů,  kteří chtějí mít vše na jednom místě a nechtějí si zakládat nové účty u dopravních databank. Našim cílem je získávat poptávky přímo od výrobních firem - bez dalších přiživujících článku jako jsou například spedice.

Pro dopravce, kteří již mají dostatek zakázek "jedním směrem" a nemají zpětné vytíženi vozů jsme připravili projekt „výměny přeprav“.  Jezděte stále vytížení! Máte například stálé přepravy z Brna do Českých Budějovic a nedaří se Vám zajistit vytížení zpět? Vyměňte si náklad s jinou firmou, která má přepravy z Českých Budějovic a má problém sehnat si vytížení z Brna. Výhody: efektivní vytížení Vašich vozů, minimální přejezdy, ušetřený čas hledáním zpětného vytížení, jistota uhrazení přepravy – možnost vzájemného zápočtu.

 CENTRUM PŘEPRAV není pouze o přepravách, ale je také centrem informací pro dopravce.

Na hlavni stránce naleznete ty nejdůležitější novinky z oboru dopravy. Informace čerpáme z aktuálního denní v dopravě z různých medií, tiskových zpráv nebo různých dopravních informačních serveru.

Další z mnoha informací které jsou nezbytné pro chod dopravní firmy si můžete přečíst v našich článcích v levém sloupci. Dozvíte se zde mnoho užitečných informaci jako například: výpočet palivového příplatku, kurzy měn, svátky v Evropě, výpočet nakladu na 1km, platby mýtného a poplatků v Evropě, trajekty, sazba stravného a mnoho dalších, velice zajímavých, článků.Bez různých formulářů a směrnic se dopravce také neobejde a proto si u nás můžete stáhnout tyto dokumenty.

Smlouvy pro dopravce:
Smlouva o přepravě věci
Zasilatelská smlouva
Smlouva o zajišťování přeprav ve vnitrostátní a mezinárodní silniční dopravě
Smlouva o používání silničních motorových vozidel při pracovních cestách

Nařízení a směrnice:
Režim řidičů (561/2006, AETR)
AETR (výjimky ve smyslu § 3 novelizované vyhlášky č. 478/2000 Sb.),
srovnání mezi Nařízením č. ES č. 561/2006 a dohodou AETR.
Výjimky ze zákazu jízdy
Průvodce k používání kontingentu mnohostranných povolení CEMT
ADR 2009
Dohoda o mezinárodních přepravách zkazitelných potravin a o specializovaných prostředcích určených pro tyto přepravy (ATP)+ přílohy

Pro řídiče:
Předávací protokol auta řidiči str.1
Předávací protokol auta řidiči str.2
Předávací protokol (telefon)
Vyůčtování financí (pro řidiče)
Potvrzení o převzetí svěřených předmětů
Výhrady pro řidiče při užívání nákladního listu CMR
Posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel (pro řidiče z povolání)
Žádost o vydání karty řidiče
Záznam o dopravní nehodě
Výpověď z pracovního poměru (řidič)
Kontrolní list při kontrole přepravy nebezpečných věcí (ADR)

Ostatní:
Formulář pro zasílání stížností na nepřiměřené pokuty, které byly dopravcům v jednotlivých členských státech uloženy
Dopravní informační systém DOK
Upozornění pro neplatiče

Reference o firmách, programech v kterých hledáte práci a s lidmi co spolupracujete jistě přijde vhod každému dobrému dispečerovi a nejenom jemu. V sekci reference naleznete informace o různých dopravních firmách (splatnosti, solventnosti, spolehlivosti atd.), dále informace o nejznámějších dopravních databank (kolik nabízí, v které databance nákladů a kam převážně, cena přístupu, minusy i plusy databank a zkušenosti uživatelů). Reference na nákladní auta světových značek se jistě budou hodit každému, kdo uvažuje o koupi nového auta (kontakty na dealery a zkušenosti uživatelů). Reference na pracovníky v dopravě Vám pomohou především vyvarovat se například přijmutí nespolehlivého řidiče nebo zde získáte informace o spolehlivých a nespolehlivých spediterech, disponentech (propustili jste například řidiče z nějakého závažného důvodu? Napište Informaci ostatním – je to jediný způsob, jak si dopravci mohou předávat zkušenosti o těchto osobách a vyvarovat se tak zbytečným problémům).

Důležitá informace: reference se nezadávají anonymně, vždy je u reference kontakt a jméno na zadávajícího.

Mějte náskok před konkurencí! Zaregistrujte se hned a využívejte našich služeb, které Vám usnadní práci!

Registrovat se můžete zde


 
 

 


Centrum přeprav - poptávkový systémCentrum přeprav
Specializovaný poptávkový systém

www.centrum-preprav.cz